Na jakim poziomie kształtują się koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim?

Chcesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztowało wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim? Wszystko uzależnione jest od czy prace wykonamy samodzielnie, czy skorzystamy z pomocy ekipy budowlanej. Inne elementy, które w takiej sytuacji trzeba uwzględnić to wielkość mieszkania, zastosowane materiały budowlane, a co najważniejsze standard, jaki pragniemy uzyskać. W celu określenia kosztu trzeba określić powierzchnię mieszkania. W tym przypadku postaramy się wskazać koszt wykończenia mieszkania 50 m2. Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania? Jak uzyskać optymalizację kosztów?

Podchodząc do określonego tematu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim związane jest z poniesieniem kosztów kształtujących się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście ostateczna cena zależy od wielu elementów, takich jak jakość wykorzystanych materiałów, koszt robocizny, powierzchni oraz zakresu prac. 

W przypadku, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy ekipy budowlanej musimy zachować dużą ostrożność. Wysoka cena nie świadczy o jakości świadczonych usług. Na rynku możemy znaleźć zarówno wykonawców świadczących niskiej jakości usługi i pobierające znaczną gażę finansową, ale także takich, którzy przy określonym poziomie kosztów wykonają profesjonalną pracę wyróżniającą się doskonałą jakością. 

Odsyłamy również do:   Butelkowa zieleń kolorem sezonu - zobacz, jak prezentuje się we wnętrzu

Jak się nie pomylić i wybrać dobrą ekipę budowlaną? W tym celu warto zapoznać się z propozycją różnych firm. Dobrym rozwiązaniem jest pozyskanie portfolia poprzednich prac. Można także skorzystać z doświadczeń innych osób, na przykład znajomych.

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim – jak to wygląda w przypadku łazienki?

Do takiej łazienki koniecznie trzeba doprowadzić potrzebne media. Co więcej, mieszkanie w takim stanie wymaga doprowadzenia rur, a także przewodów elektrycznych do odpowiednich wskazań. 

Przed zakupem wyposażenia zajmujemy się wyłożeniem płytek podłogowych oraz ściennych. Ceny średniej jakości płytek kształtują się na poziomie około 40 zł/m2. Gdybyśmy chcieli zainwestować w najtańsze rozwiązanie, to takie możemy uzyskać już za około 18 zł/m2. W celu przeprowadzenia stosownych prac musimy nabyć także chemię budowlaną, a więc klej, fugi oraz środek mający działanie gruntujące. Oczywiście są to elementy, które nie wpłyną znacząco ostateczny koszt wykończenia łazienki. Jednakże uwzględnić trzeba wszystkie niezbędne komponenty. Koszt ten dla łazienki, której powierzchnia wynosi około 7 m2 osiągnie wartość bliską 350 zł. Oczywiście jest to wyłącznie koszt materiałów.

Jaki jest w tym przypadku koszt robocizny? Zależy on od wielu elementów, takich jak wielkość płytek, czy rozkład pomieszczenia. Standardowo można określić, że wynosi on około 50 zł za m2 powierzchni. W niestandardowych i bardzo skomplikowanych powierzchniach może to być nawet 100 zł za m2. Do naszych obliczeń uwzględnijmy wartość kształtującą się na poziomie 48 zł za m2

Odsyłamy również do:   Jak zrobić choinkę z makaronu krok po kroku - poradnik praktyczny

W dalszej kolejności trzeba zająć się zakupem i montażem urządzeń sanitarnych. W naszym przypadku decydujemy się na prysznic, o wartości 1000 zł (łącznie z brodzikiem). Konieczna jest jeszcze bateria prysznicowa i montaż, w sumie jakieś 380 zł. Istotną częścią wyposażenia łazienki jest sedes. W tym przypadku ustalamy średni koszt na poziomie 400 zł. Montaż toalety wartość kształtująca się na poziomie 100 zł. 

No tak jeszcze jeden element! Nie zapominajmy o umywalce. W tym zakresie na rynku jest bardzo szeroki wybór. My decydujemy się na rozwiązanie za około 350 zł. Konieczna jest także bateria, której średnia cena oscyluje w granicach 130 zł. Jeszcze montaż za około 70 zł i gotowe.

Do łazienki będziemy potrzebować także pralki. W tym przypadku musimy liczyć się z kosztem w granicy 1000 zł. Przydałby się również drzwi wejściowe do łazienki, czyli 450 zł za produkt oraz 160 zł za instalację. Biorąc pod uwagę powyższe, za łazienkę zapłacimy około 8 tysięcy zł.

planowanie wykończenia mieszkania - ile kosztuje wykończenie

Koszt wykończenia mieszkania – bierzemy pod lupę salon

W przypadku salonu poniesiemy niższe koszty, niż przy łazience. Tutaj duże znaczenie ma wyposażenie. Zajmując się określonym pomieszczeniem, musimy zająć się wykończeniem podłóg, pomalowaniem ścian no i oczywiście wyposażyć wnętrze w stosowne oświetlenie. Większy wydatek czeka nas w związku z zakupem wyposażenia. Na początku trzeba wykonać parkiet. Średni koszt tego rozwiązania kształtuje się na poziomie 4000 zł za 20 metrów kwadratowych powierzchni. Natomiast malowanie i zapewnienie odpowiedniego oświetlenia to łączna wartość około 1400 zł. 

Odsyłamy również do:   Jak uszyć firankę krok po kroku? Oto praktyczny poradnik

Jak to wygląda, jeżeli chodzi o wyposażenie. Musimy zakupić zestaw wypoczynkowy, telewizor, stół, krzesła oraz drzwi. Uwzględniając średnie ceny na rynku, za te komponenty zapłacimy około 11 tysięcy zł. 

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – kuchnia

Kuchnia zajmuje znaczącą pozycję w budżecie, związanym z pracami budowlanymi. W tym przypadku koniecznie musimy uwzględnić wykończenie podłogi, ścian, zapewnienie odpowiedniego oświetlenia, meble kuchenne oraz niezbędny sprzęt AGD, który jest bardzo drogi. Uwzględniając średnie ceny rynkowe, łączy koszt wykończenia kuchni o powierzchni 12 metrów kwadratowych to wartość kształtująca się na poziomie 14 tysięcy złotych. Musimy zdawać sobie sprawę, że przeważający udział w tych wydatkach ma wyposażenie określonego pomieszczenia. 

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim – sypialnia

W tym pomieszczaniu spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego też trzeba solidnie podejść do sprawy związanej z pracami budowlanymi. W tym przypadku ważne jest wykończenie podłogi, pomalować ściany lub założyć tapetę, zapewnić odpowiednie oświetlenie i zakupić potrzebne wyposażenie. W przypadku sypialni o powierzchni około 10 metrów kwadratowych średni koszt wykończenia (materiały plus robocizna) wyniesie około 5 tysięcy zł.

Biorąc pod uwagę powyższe koszt wykończenia mieszkania 50 m2 osiągnie wartość około 40 tysięcy złotych. Oczywiście korzystniejszy rezultat można osiągnąć, gdy kupimy tańsze materiały i zdecydowaną większość prac przeprowadzimy samodzielnie.

Konrad

Konrad

Konrad Bartnicki to osoba, która zjednoczyła swoją wykształcenie inżynierskie z ogromną pasją do aranżacji wnętrz i ogrodnictwa. Ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie zdobywał wiedzę z zakresu budownictwa, co pozwoliło mu solidnie zakorzenić się w tej dziedzinie. Jednak to nie tylko praktyczne umiejętności sprawiły, że stał się cenionym specjalistą w dziedzinie architektury.

Dodaj komentarz