Muchy w domu, jak się ich pozbyć?

Do naszego mieszkania może wlecieć każdy owad, zwłaszcza latem, gdy otwieramy okna i drzwi na oścież, by wpuścić zapach świeżości i ciepło. Razem z tym mamy nieproszonych gości w postaci ciem, komarów i much. Ćmy same wyfruną, gdy tylko zgasimy światło. Gorzej jest z bzyczącymi niechcianymi gośćmi. Komary i muchy potrafią uprzykrzyć nam życie. O ile komary siadają tylko na nas, o tyle muchy łażą swymi brudnymi łapami po meblach, ubraniach, jedzeniu, załatwiają się, gdzie popadnie i chętnie odwiedzają miejsca z odchodami ludzkimi oraz zwierzęcymi.

Jak pozbyć się much śmietnikowych z kuchni?

Walkę z muchami człowiek musi toczyć w sposób skuteczny, dlatego trzeba się imać różnych sposobów. Jeżeli jeden nie zadziała, to drugi położy kres. Albo trzeci. Śmietnikowe muchy są grube i duże, często ich grzbiety połyskują granatowo lub zielonkawo.

Są też osobniki szaro czarne. Muchy te, gdy wpadną do mieszkania, bzyczą głośno w trakcie lotu i od razu dopadają jedzenia pozostawionego na wierzchu. Pomimo iż te muchy są z wyglądu najbardziej odpychające, najłatwiej się ich pozbędziemy domowym sposobem na muchy.

Odsyłamy również do:   Dekorowanie pierników – jak i czym ozdobić pierniczki?

Zaskakujące jest to, iż wystarczy pochować wszelkie owoce, warzywa i inne jedzenie do szklanych pojemników bądź lodówki. Brak na widoku smacznych kąsków nie zachęci takiej muchy do wlatywania do naszej kuchni.

Domowy sposób na muchy owocówki

Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają. W ciągu jednego dnia potrafią przerodzić się w plagę. Potrafią zagnieździć się nawet w koszu z odpadkami. Kapka soku na blacie również je zwabi. Pozostawiony owoc, niekoniecznie na wierzchu, nawet jeżeli będzie w szafce, zostanie dopadnięty przez owocówki. Kto je u siebie miał, wie doskonale, że trudna z nimi walka. Jednak jest możliwość jak sie pozbyc much owocówek w prosty sposób.

Ten rodzaj much trzeba zwabić w pułapkę. Potrzebujemy:

– słoiczek,

– kartkę papieru,

– szeroką taśmę klejącą,

– sok owocowy bądź ocet jabłkowy lub kawałek psującego się owocu albo plasterek z cytryny.

Do słoiczka wkładamy przynętę, czyli wlewamy na dno słodki sok owocowy lub inne wymienione wyżej przysmaki. Z kartki papieru formujemy lejek o długości 2/3 ścianki pionowej słoiczka. Szerszy otwór lejka musi być tej samej średnicy, co słoiczek. Lejek wkładamy do słoiczka mniejszym otworem ku dołowi. Górną część lejka sklejamy ze ściankami słoiczka, by do jego środka muszki mogły się dostać wyłącznie przez otwór w lejku. I już mamy sprytnie zastawioną pułapkę na te stworzonka.

Odsyłamy również do:   Pluskwy łóżkowe – jak skutecznie wytępić pluskwy w łóżku i materacu?

Dzięki temu sposobowi na muchy w domu owocówki wejdą do słoiczka zwabione przynętą. Nie będą mogły jednak z niego wyjść. Złapane żyjątka wynosimy do śmietnika. Aby więcej się u nas nie zadomowiły, potrzebujemy mieć zawsze nieskazitelnie czysty kosz. Od razu po wyrzuceniu do niego foliowych torebek czy kartonów po soczystych owocach, odpadów owocowo warzywnych, łapiemy kosz za pałąk i wynosimy nieczystości do zsypu lub śmietnika. Nie czekajmy, aż kosz się zapełni. Pozbywajmy się odpadów od razu. Wszelkie owoce i warzywa (głównie pomidory) trzymajmy w szczelnych pojemnikach.

jak pozbyć się much z domu

Czarne średnie muchy w domu jak się pozbyć?

Natrętnie bzyczące czarne muchy średniej wielkości zwykle dają znak o sobie nad ranem. Skoro świt brzęczą niestrudzenie nad naszymi uszami i bezczelnie siadają na naszych ustach, twarzy i wszystkich odkrytych części ciała. Są szczególnie uprzykrzające, gdy jeszcze nie pora na wstawanie i chcemy trochę tego snu złapać. Przykrywanie głowy kołdrą niewiele się zda, gdyż szybko robi nam się duszno i gorąco.

Jak zatem pozbyć się much z domu jeszcze wieczorem, by nas nie budziły tak wcześnie rano? Jeżeli już nam wleciały i zauważyliśmy ich obecność dopiero nad ranem, czasami wystarczy po prostu otworzyć okno i one najprościej w świecie sobie wyfruną. Wieczorem natomiast nie dopuszczamy do ich wlatywania, montując w ościeżynach moskitiery

Odsyłamy również do:   Jak obliczyć moc grzejnika? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak się pozbyć much za pomocą kota?

Kiedyś najlepszym sposobem jak pozbyc sie much było zawieszenie u sufitu lepca, do którego muchy się przylepiały. Przyklejone owady zdychały w męczarniach z głodu. Szybsza niespodziewana przez nich śmierć jest stosowana poprzez plaśnięcie w owada łapką na muchy. Gonienie jednak za muchami z łapką w dłoni jest mało ekscytującym zajęciem.

Zostawmy więc łapanie much kotu. To udomowione drapieżne zwierzę nie potrzebuje żadnych metod co na muchy w domu wymyślamy. Jego zwinne ciało i wyczulony zmysł wystarczą, by skutecznie muchę złapać i ją zjeść ze smakiem. Sprytny kot wyczyści nasze mieszkanie nie tylko z much, ale i komarów oraz innych owadów, poruszających się po naszym domu bez pozwolenia.

Jednak i kot nie jest w stanie uchronić nas przed muszkami owocówkami.

Moskitiera najskuteczniejszym sposobem na muchy?

Kto nie chce żadnych krwawych metod stosować wobec nieproszonych stworzeń latających, powinien zainwestować w moskitiery. Estetyczne, mało widoczne, skutecznie uchronią nasz dom przed inwazją wszelkich much, komarów itp. Jedynie muszki owocówki będą w stanie się przez szparki moskitiery przecisnąć. Wlecą, gdy tylko poczują owoce lub kosz na śmieci z lepkimi, słodkimi i kwaśnymi odpadami. Zatem przed owocówkami uchroni nas nieskazitelna jałowość pomieszczenia.

Konrad

Konrad

Konrad Bartnicki to osoba, która zjednoczyła swoją wykształcenie inżynierskie z ogromną pasją do aranżacji wnętrz i ogrodnictwa. Ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie zdobywał wiedzę z zakresu budownictwa, co pozwoliło mu solidnie zakorzenić się w tej dziedzinie. Jednak to nie tylko praktyczne umiejętności sprawiły, że stał się cenionym specjalistą w dziedzinie architektury.

Dodaj komentarz