Kłopotliwe mole spożywcze

Jak pozbyć się moli  z domowej kuchni?

Niejedna osoba zadaje sobie pytanie jak pozbyć się moli spożywczych? Jest to bardzo ważna kwestia, która ma znaczenie dla każdego. Zamiast myśleć mole spożywcze jak się pozbyć lepiej wybrać działanie i aktywnie usuwać takie mole. Jak się pozbyć moli spożywczych to ważna sprawa, która na pewno jest godna realizowania. Mole gnieżdżą się w produktach sypkich i są bardzo kłopotliwe, psują jedzenie, ponieważ produktów zanieczyszczonych przez mole jeść nie należy. O wiele lepiej jest wytępić szybko mole i nie męczyć się więcej z nimi. Domowe sposoby na mole spożywcze istnieją, ale lepsze są metody chemiczne, które skutecznie tępią takie stworzenia. Mole są w kupionych przez nas produktach – tak dzieje się najczęściej. Warto włożyć kaszę lub ryż do zamrażalnika. Larwy moli zginą, a po rozmrożeniu musimy przesypać produkty przez sitko, aby usunąć ewentualne pozostałości z opakowań. Mole z łatwością przegryzają papier lub folię, dlatego nie wolno trzymać żadnych produktów w takich opakowaniach. Mole spożywcze są kłopotliwe, a produkty zanieczyszczone przez nie są gorzkie i niesmaczne. Jeśli zauważymy ślad moli w produktach spożywczych to należy natychmiast wrzucić je do worka na śmieci, zawiązać szczelnie i od razu wynieść do śmietnika, nie trzymać w domu, bo mole przegryzą worek i rozlecą się po całym mieszkaniu lub domu. 

Odsyłamy również do:   Proszek do prania dla alergików - które wybrać, a których unikać?

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Najlepiej porządnie przejrzeć szafki i usunąć z nich produkty sypkie, w których mogły zagnieździć się mole. Konieczne jest solidne mycie szafek, najlepiej wodą i octem albo wodą z mydłem, a wszelkie mąki i kasze trzeba trzymać w pojemnikach z metalu lub szklanych słoikach, nie w papierowych torebkach czy tekturowych opakowaniach. Mole nie cierpią octu i cytryny, woda z octem pozostawiona w szafce to sposób na sukces. Mole spożywcze to szaro-brązowe motyle, które nie są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, nawet zjedzony przypadkowo mól nie poczyni szkody nikomu. Jednak należy bardzo solidnie dbać o czystość w szafkach z jedzeniem, wówczas mole spożywcze nie zalęgną się w żadnym domu czy mieszkaniu. Skąd się biorą mole spożywcze? Przeważnie nieświadomie przynosimy je do domu ze sklepu z produktami. Domowy sposób na mole spożywcze to woda z octem lub goździki, lawenda także będzie bardzo przydatna. Jak pozbyć się moli spożywczych z domu? Stosując środki domowe lub chemiczne produkty ze sklepu. Wystarczy kupić klejone pułapki, aby mole przyklejały się do takich pułapek i szybko kończyły życie. Można też kupić kulki na mole, które jednak nie mają tak wysokiej skuteczności. Mól spożywczy jak się pozbyć to wiedza powszechna, nie jest to nic trudnego. Jednak należy nastawić się na sporo pracy przy opróżnianiu szafek, która męczy, ale pomaga raz na zawsze pozbyć się moli. 

Odsyłamy również do:   Plamy z trawy - najlepsze sposoby, jak usunąć plamy z trawy

jak pozbyć się moli spożywczych

Jak pozbyć się moli z kuchni?

Wyczyścić szafki, wyrzucić zanieczyszczone produkty, ustawić pułapki na mole. Po kilku dniach moli w domu nie będzie, jest to sprawa pewna i gwarantowana. Jak się pozbyć moli spożywczych? Należy koniecznie szybko i konsekwentnie przystąpić do działania, nie wolno czekać, bo mole szybko się mnożą i jest ich coraz więcej. Mole lubią gnieździć się w rogach szafek, dlatego stamtąd należy je wykurzyć. Mogą gnieździć się także na ścianach i za szafkami, tam też należy solidnie posprzątać, jest to doskonałe rozwiązanie, pomocne w tępieniu wszelkich niechcianych gości – moli, pająków, nieraz także mrówek. Liść laurowy lub ziele angielskie odstraszają te owady – zapachy tych przypraw są dla nich nieprzyjemne. Cytryna także nie jest lubiana przez mole, więc można plasterek cytryny zostawić w szafce dla zniechęcenia takich owadów. Aromat waniliowy zostawiony w szafce także odstrasza mole spożywcze. Pomarańcza ususzona z wbitymi goździkami też sprawdzi się w szafkach z produktami. Plastikowe słoiki nie ochronią produktów spożywczych przed molami. Lepiej sprawdzają się metalowe puszki lub szklane słoiki. Mole takich pomieszczeń zdecydowanie nie lubią. Siateczki przy wylocie wentylacji sprawią, że mole spożywcze nie przylecą do nas od sąsiadów. Warto o tym pamiętać i stosować takie rozwiązania regularnie. Mole spożywcze to goście kłopotliwi, którzy lubią wielokrotnie powracać do domu i zadomowić się w nim na dobre. Nie jest to bynajmniej dobre rozwiązanie. Niestety, mole mogą powrócić do naszego domu. Samodzielnie możemy je przynieść do sklepu z produktami spożywczymi, dlatego należy skutecznie i szybko się ich pozbyć. Mole spożywcze są kłopotliwe i na pewno warto szybko działać, aby nie męczyć się z nimi przez całe życie.

Odsyłamy również do:   Białe plamy na skórze - możliwe przyczyny, objawy, leczenie
Konrad

Konrad

Konrad Bartnicki to osoba, która zjednoczyła swoją wykształcenie inżynierskie z ogromną pasją do aranżacji wnętrz i ogrodnictwa. Ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie zdobywał wiedzę z zakresu budownictwa, co pozwoliło mu solidnie zakorzenić się w tej dziedzinie. Jednak to nie tylko praktyczne umiejętności sprawiły, że stał się cenionym specjalistą w dziedzinie architektury.

Dodaj komentarz